Doprava


Míříte-li na naši svatbu autem, podívejte se na stránku Kudy tam, kde najdete cíle vaší cety i s adresami, kterými nakrmíte vaši navigaci.

Pro ty, kteří pojedou na naši svatbu z Brna, zde máme tip, jak se vyhnout nutnosti na svatbě abstinovat (či přemlouvat partnera, aby řídil on) a využít tak faktu, že máme svatbu nedaleko za Brnem. A tím je možnost využít cesty autobusem (napřed linkou 201 a po hostině pak soukromě objednaným spojem).

Cesta na mši

Pro cestu do Jedovnic na svatební obřad v kostele je možné využí autobusu linky 201, který odjíždí z Brna ze Staré Osady (nástupiště 7) ve 13:15 směr Jedovnice. V Jedovnicích pak vytoupíte až úplně na konečné, což je zastávka Jedovnice, garáže ČAD, kde budete ve 13:57. Poté se vydáte ulicí Za kostelem pořád rovně až ke kostelu:

Nemusíte spěchat; počítáme s tím, že autobus přijíždí těsně před druhou, a tak obřad začně až chvíli po 14 hodině.
Jízdenka: Jedovnice leží v zóně 232, takže pro cestu ze Staré Osady použijete jízdenku na 5 zón (dospělý 42 Kč), majitelům brněnské šalinkarty stačí jízdenka na 3 zóny (27 Kč).

Cesta na Hostinu

Po skončení obřadu (a po společném focení!) se vydáte po stejné ceště zase zpět na zastávku Jedovnice, garáže ČAD, odkud vám v protisměru ve 16:05 jede autobus 201 směrem zpátky na Brno. Po čtvrthodince cesty vystoupíte na zastávce Křtiny, obecní úřad.
Zámek, na kterém proběhne slavnostní hostina, je hned za kostelem.
Jízdenka v tomto případě stačí nepřestupní na dva úseky (za 16 Kč).

Cesta do Brna

Ze stejné zastávky Křtiny, obecní úřad (kde jste vystupovali) pak jezdí do Brna linka 201 každou hodinu (vždy v XX:19). Poslední odjezd je ve 21:19.
Jízdenka do Brna je čtyřzónová (za 34 Kč), držitelům šalinkarty stačí na 2 zóny (25 Kč).

Pro ty, kteří se chtěji zdržet na hostině déle než do devíti, se pak nabízejí ještě dva soukromě objednané autobusové spoje v noci, které pojedou tak, aby v Brně navazovaly na noční rozjezdy.
Jejich odjezd bude zase ze stejné zastávky Křtiny, obecní úřad.
První pojede ve 23:10 směrem na zastávku Líšeň, hřbitov (v Brně), kde bude možné přestoupit na rozjezdový autobus N97, který jede na půlnoční spojení u Hlavního nádraží.
Druhý pojede ve 0:20 přímo až na Hlavní nádraží, kde navazuje jedničkový (v jednu ráno) rozjezd.
V soukromém spoji není samozřejmě nutné kupovat jízdenku. 🙂

Prosba: V přihlašovacím fomuláři nám, prosím, dejte vědět, že máte v plánu jet autobusem na obřad do Jedovnic a zda v noci po hostině využijete některý z objednaných autobusů. Jednak je potřeba dispečerům nahlásit větší zatížení linky 201, a také bychom rádi věděli, zda o objednávané „soukromé rozjezdy“ bude vůbec zájem (případně jak velký autobus objednat). Děkujeme.