Harmonogram


… aneb průběh našeho svatebního velkého dne.

Svatební obřad

Svatební obřad se koná ve farnosti nevěsty v Jedovnicích. Jedovnický kostel má pozoruhodnou novodobou historii a interiér si zaslouží i pozornější prohlídku. Kdo jej dosud neznáte, doporučujeme si o něm přečíst více na stránkách farnosti. Pro generaci našich rodičů a prarodičů byl tento kostel místem významným a navštěvovaným. V dobách náboženské nesvobody tu rozjímali zejména o tom, že každá světská moc má své hranice.

Míříte-li do kostela autem, můžete pro navigaci využít odkazu na stránce Kudy tam. Pro ty, jež využijí služeb autobusu, jsou podrobnosti na stránce Doprava.
Bude-li nám přát počasí, budeme očekávat příjezd nevěsty před kostelem a v průvodu ji uvedeme do kostela.

Během obřadu bude fotit paní fotografka a bude se pořizovat video záznam. Prosíme, při mši rušivě nefoťte a nenatáčejte. Fotky i záznam se později objeví zde na našich stránkách.

Po požehnání a podpisu matriky novomanžele vyprovodíme špalírem. Venku nás čeká společná fotka a na přání nevěsty také focení po jednotlivých skupinách. Proto vás žádáme, abyste se ještě zdržovali poblíž východu z kostela a poslechli pokynů organizátora focení. Děkujeme.

Pro přání novomanželům bude vhodný čas v průběhu odpoledne po občerstvení. Před kostelem pouze pokud nepokračujete na další společné slavení.

Poté proběhne přesun na zámek do Křtin, kde bude společná hostina. Pro cestu autem viz Kudy tam, kdo pojedete autobusem, tak najdete podorbnosti na stránce Doprava.

Hostina aneb Svatební Veselí

Svatební pohoštění je připraveno v sále v 1. patře. Vstoupíme společně s novomanželi, kdo dorazí dodatečně, směle se vmísí.

Pouze u několika předních stolů jsou místa označena jmenovkami, ostatní stoly jsou jen orientačně pojmenovány podle skupin pozvaných hostů. Jistě se každý vejde, neváhejte, usedněte a dobře se bavte.

Hostinu zahájíme společným přípitkem, po kterém se bude podávat polévka. Další chod si již vyberete sami podle své chuti z rautového stolu v předsálí. Pouze u čelního stolu bude další chod také servírován.

Přibližně v 17 hodin novomanželé nakrojí svatební dort. Průběžně během celého odpoledne bude možné novomanželům popřát.

Kromě jídelního sálu a krásného zámeckého parku můžeme využívat také menší sály ve druhém patře. V prvním z nich bude přichystán dětský koutek a od 17 hodin budou pro děti zorganizovány nějaké společné aktivity. V zadním sále bude od 18 hodin hudba k poslechu i tanci. Na první tanec novomanželů se můžeme těšit v podvečer ve 20 hodin.

Závěr

Když se začne připozdívat a řady hostů řídnout, každý bude hledat místo, kde by hlavu složil. Nejlehčí to mají hosté ubytovaní přímo na zámku (dle instrukcí na stránce Ubytování), ti se jen přemístí pár metrů do svých pokojů. Automobilisté se rozjedou do všech stran světa. A ti, kteří chtějí využít autobusového spoje do Brna, se zařídí podle informací na stánce Doprava.